Wspólnota mieszkaniowa a prawa właściciela nieruchomości. Nieruchomości obciążona służebnością. Jak na rynku kupić nieruchomość lub działkę budowlaną. Zakup mieszkania, rynek wtórny czy pierwotny. działki konin, grunty w koninie, nieruchomości, mieszkania, domy, działki sprzedaż, grunty na sprzedaż, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Konin - Działki Grunty

nieruchomości mieszkania w budownictwie

Eurokody - Zestaw norm określających zasady projektowania budynków i budowli, opracowanych przez Europejski Komitet Normalizacyjny. Dotyczą oddziaływania na konstrukcje, projektowania konstrukcji z betonu, konstrukcji stalowych, konstrukcji zespolonych stalowo-betonowych, drewnianych, murowych, projektowania geotechnicznego, projektowania konstrukcji poddanych oddziaływaniom oraz konstrukcji aluminiowych. Od stycznia 2011 roku wszystkie normy krajowe dotyczące projektowania muszą być zgodne z Eurokodami.

finanse: kupno gruntu

Ubezpieczenie niskiego wkładu własnego - ubezpieczenia kredytu z niskim wkładem własnym, umożliwiające zaciągnięcie zobowiązania na 100% i powyżej wartości nieruchomości.

ubezpieczenia: nieruchomości

Odszkodowanie - Świadczenie jakie należy się poszkodowanemu za wyrządzenie szkody od osoby, która tą szkodę wyrządziła lub ponosi za nią odpowiedzialność.

Wspólnota mieszkaniowa a prawa właściciela nieruchomości

Każdy z właścicieli lokali jest też współwłaścicielem nieruchomości wspólnej (działka budynek i urządzenia wspólne). O ile w ramach własności lokalu właściciel nie musi prawie w ogóle liczyć się z niczyim zdaniem, o tyle zarząd nieruchomością wspólną wymusza konieczność współdziałania członków wspólnoty. Aby takie współdziałanie umożliwić wspólnoty mają obowiązek powierzyć lub wybrać zarząd nieruchomości wspólnej. Wybrany zarząd może być jedno lub wieloosobowy i może składać się z właścicieli mieszkań lub osób z zewnątrz. Zarząd kieruje sprawami wspólnoty, reprezentuje właścicieli lokali na zewnątrz oraz w stosunkach między wspólnotą a poszczególnymi właścicielami. Zarząd lub zarządca podejmuje samodzielnie czynności zwykłego zarządu, robi więc wszystko, co wiąże się z załatwieniem bieżących spraw. Zarząd w sprawach przekraczających zakres zwykłego zarządu nie może podejmować decyzji samodzielnie i potrzebuje zgody właścicieli lokali mieszkalnych podjętej w drodze uchwały.

Zatem każdy ze współwłaścicieli z reguły decyduje we wspólnocie mieszkaniowej w zakresie spraw nie przekraczających zwykłego zarządu w sposób pośredni poprzez prawo wyboru zarządu oraz w zakresie spraw przekraczających zwykły zarząd w sposób bezpośredni poprzez głosowanie nad podjęciem uchwały w konkretnej sprawie.

działki w koninie, działki grunty - nieruchomości

działki konin, grunty w koninie, nieruchomości, mieszkania, domy, działki sprzedaż, grunty na sprzedaż, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

dom jednorodzinny w budownictwie

System 20 cm - System bloków ściennych SILKA i YTONG, o jednakowej wysokości 20 cm, połączonych cienkimi spoinami. System umożliwia wykorzystanie najlepszych cech produktów SILKA i YTONG, dzięki czemu budowanie domu staje się szybkie i sprawne.

prawo: kupno nieruchomości

Przekroczenie granicy - w razie przekroczenia granicy przy wznoszeniu budynku lub innego urządzenia właściciel nieruchomości sąsiedniej nie może wystąpić o przywrócenie stanu poprzedniego. Wyjątek od tej zasady ma miejsce, gdy bez nieuzasadnionej zwłoki sprzeciwił się przekroczeniu granicy albo grozi mu z tego tytułu niewspółmiernie wielka szkoda.

Najem lokalu - został uregulowany w oddzielnym rozdziale kodeksu cywilnego (art. 680-692). W kwestiach nieuregulowanych w tym rozdziale stosuje się zasady ogólne dotyczące najmu (art. 659-679 k.c.). Odmienne przepisy regulujące najem lokalu dotyczą m.in. wypowiedzenia wysokości czynszu i wypowiedzenia najmu. Wynajmujący lokal może podwyższyć czynsz, wypowiadając dotychczasową jego wysokość najpóźniej na miesiąc naprzód, na koniec miesiąca kalendarzowego. Jeżeli czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony, a czynsz jest płatny miesięcznie, najem można wypowiedzieć najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego. Strony mogą też w umowie przyjąć odmienne postanowienia. W umowie mogą też określić termin wypowiedzenia umowy. Jeśli tego nie zrobią, a czas trwania najmu lokalu nie jest oznaczony i czynsz jest płatny miesięcznie - zarówno wynajmujący, jak i najemca mogą wypowiedzieć umowę, najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego.
W trybie natychmiastowym wynajmujący może wypowiedzieć najem - jeżeli najemca lokalu wykracza w sposób rażący lub uporczywy przeciwko obowiązującemu porządkowi domowemu albo przez swoje niewłaściwe zachowanie czyni korzystanie z innych lokali w budynku uciążliwe.

nieruchomość w ubezpieczeniach

instalacja -

  • instalacja centralnego ogrzewania - układ przewodów i urządzeń służących do dostarczania ciepła za pomocą wody, pary wodnej lub powietrza do pomieszczeń,
  • instalacja elektryczna - układ przewodów i urządzeń mający początek w przypadku budynku mieszkalnego, budynku niemieszkalnego, budynku mieszkalnego w stadium budowy lub budynku niemieszkalnego w stadium budowy na złączach kablowych łączących wewnętrzną sieć elektryczną tego budynku z siecią zewnętrzną, albo w przypadku lokalu mieszkalnego w tablicy bezpiecznikowej a koniec w gniazdkach wtyczkowych, włącznikach i wypustach oświetleniowych,
  • instalacja kanalizacyjna - system rur, koryt, kolektorów służący do odprowadzania ścieków sanitarnych,
  • instalacja wodna - układ połączonych przewodów, armatury i urządzeń służący do zaopatrywania w zimną i ciepłą wodę,
  • instalacja gazowa,
  • instalacja telefoniczna,
  • instalacja sieciowa,
  • instalacja antenowa,
  • instalacja monitorująca,
  • instalacja domofonu lub video-domofonu,
  • instalacja solarna.

osuwanie się ziemi - nie spowodowane działalnością ludzką zsuwanie się ziemi po stoku.

finanse: kupno domu

Pożyczka hipoteczna - Środki pieniężne z pożyczki hipotecznej mogą zostać w całości przeznaczone na dowolny cel, także cele mieszane np. na spłatę pozostałego innego kredytu hipotecznego, na konsolidację zobowiązań finansowych, zakup nieruchomości lub samochodu, imprezę rodzinną, wakacyjny wyjazd czy edukację dzieci.

zlecenie stałe - stałe zlecenia płatnicze polegają na powierzeniu bankowi cyklicznych płatności, dokonywanych w określonych terminach i na określone kwoty z konta właściciela. Do tego typu zleceń zalicza się płatności np.: za radio, telewizję, czynsz, czesne, itp. Niektóre banki umożliwiają również regulowanie cyklicznych płatności ze zmienną kwotą (rachunek za energię, gaz, telefon). W tym przypadku należy poinformować wystawiającego fakturę aby przesyłał ją na adres banku.

Konin - Działki Grunty © 2024

Wspólnota mieszkaniowa a prawa właściciela nieruchomości. Jak na rynku kupić nieruchomość lub działkę budowlaną. Nieruchomości obciążona służebnością. Zakup mieszkania, rynek wtórny czy pierwotny. działki konin, grunty w koninie, nieruchomości, mieszkania, domy, działki sprzedaż, grunty na sprzedaż, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana